SYMULACJE ZASTOSOWAŃ PALNIKÓW O DUŻEJ MOCY – NAWET DO 1 MW

SYMULACJA DLA SZPITALA WRAZ Z BUDYNKAMI PRZYCHODNI

Zmieniane ogrzewanie: gaz ziemny, ok. 95 tysięcy metrów sześciennych gazu rocznie
Palnik Uni-Max Perfect 1MW: ok. 160 ton pelletu rocznie Szpital ogrzewa budynki gazem ziemnym oraz intensywnie wykorzystuje piecyki na prąd w gabinetach. Przy zmianie ogrzewania na pellet z wykorzystaniem palnika pelletowego o mocy 1 MW, szpital może zmodernizować kotłownie bez dużej ingerencji w istniejącą już instalację. Znaczne oszczędności powstają na skutek zmiany materiału opałowego: pelletu zamiast gazu ziemnego. Inwestycja w modernizację kotłowni na palnik pelletowy Eco-palnik zwróci się w ciągu roku i trzech miesięcy.

SYMULACJA DLA SZPITALA

Zmieniane ogrzewanie: olej opałowy, ok. 100 tysięcy litrów rocznie
Palnik Uni-Max Perfect 750kW: ok. 220 ton pelletu rocznie Szpital ma dwa budynki o łącznej powierzchni około 5 tysięcy metrów kwadratowych. Do tej pory szpital wykorzystywał ogrzewanie olejowe, które generowało znaczne koszty utrzymania jednostki. W kotłowni znajdują się dwa kotły Buderus o dużej mocy, z czego jeden podlega modernizacji na pellet, a drugi pełni rolę zapasową. Oprócz ciepła, instytucja potrzebuje dużych ilości ciepłej wody przez cały rok, którą będzie otrzymywała przede wszystkim z pracy palnika pelletowego Uni-Max Perfect 750kW. Inwestycja zwróci się w ciągu jednego sezonu grzewczego, a oszczędności wynikające ze zmiany palników olejowych na palnik pelletowy są znaczne i mają przełożenie na cały wynik finansowy szpitala.

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY PRZYKŁADOWE WIZUALIZACJE MOŻLIWYCH REALIZACJI:

ss1
ss2

PALNIKI O dużej MOCY DO 1MW

Palniki Seria Uni-Max

Uni-Max

Palniki serii Uni-Max to rozwiązanie sprawdzone w każdych warunkach, szczególnie tych wymagających niezawodności i wysokich parametrów technicznych.

Więcej
Palniki Seria Uni-Max

Uni-Max Perfect

Palniki Uni-Max Perfect to najbardziej zaawansowane technologicznie palniki na rynku. Znajdują szczególne zastosowanie w kotłach olejowych i gazowych.

Więcej